بسمه تعالی

 

قوانین و مقررات فعالیت در سایت و اپلیکیشن سنیت

سایت cenit.ir که از این پس به عنوان سنیت نامیده خواهد شد یک سامانه مدیریت ارتباط میان فروشندگان و خریداران می باشد که در آن اعضا می توانند نسبت به خرید و فروش کالا به طور همزمان به صورت خرده فروشی و عمده فروشی اقدام نمایند.

کلیه افرادی که در این سامانه عضو گردیده و از خدمات سامانه بهره مند می گردند اقرار می نمایند که از قوانین این سایت اطلاع داشته و آنها را قبول دارند و خارج از این قوانین و مقررات اقدامی انجام نخواهند داد و در صورت ارتکاب هر جرم یا خطایی در این سامانه و یا به نام این سامانه مسولیت آن را به عهده می گیرند.

سنیت تنها به عنوان یک سامانه تبادل محتوای کاربران می باشد که موجب معاملات تجاری و بازرگانی امن تر و آسانتر بین کاربران مربوطه می شود اما در یک معامله مشخص، نماینده هیچ یک از طرفین (فروشنده یا خریدار) نمی باشد. سنیت تحت هیچ شرایطی در هیچ معامله تجاری یا بازرگانی بین کاربران دخیل نمی باشد و هیچ نظارت و کنترل و تأییدی بر روی آن معاملات ندارد و به هر نحو و تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در این خصوص ندارد.

کاربران سایت می پذیرند که قوانین و مقررات سایت را به طور مرتب مطالعه می کنند تا از هر گونه تغییرات احتمالی در آنها اطلاع داشته باشند و ادامه فعالیت در این سامانه به منزله پذیرش قوانین آن می باشد.

کاربران سنیت متعهد می گردند که نسبت به حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور خود حساسیت لازم را داشته باشند و این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار ندهند.

هر گونه خسارتی که به دلیل عدم حفاظت کامل از نام کاربری و رمز عبور و یا سرقت سیم کارت یا تلفن همراه برای اعضا و یا سنیت اتفاق بیافتد به عهده عضو مورد نظر بوده و سنیت مسولیتی در قبال آن ندارد.

تلاش ما در سنیت ارایه سامانه ای پایدار و قابل اتکا می باشد . در صورتی که به هر دلیلی ارایه خدمات سامانه دچار مشکل و اختلال گردد اعضا حق هیچگونه ادعای خسارت و شکایت بابت خسارتهای ناشی از قطع تماس با سامانه یا دیگر خسارتها را ندارند.

عضویت در سنیت:

عضویت در سنیت رایگان می باشد. به هنگام عضویت، کاربر جدید میتواند با استفاده از شماره تلفن همراه و رمزی که به انتخاب ایشان انتخاب میگردد، در سامانه ثبت نام نماید. اعضای سامانه پس از عضویت در سامانه می توانند همزمان به عنوان خریدار و فروشنده در سامانه فعالیت داشته باشند. فروش کالا در سامانه هم به صورت خرده فروشی و هم عمده فروشی امکان پذیر می باشد.

هیچ یک از اعضای کاربر سنیت حق واگذاری یا اجاره حساب کاربری خود به شخص یا سازمانی را ندارند و در صورت انجام چنین کاری مسولیت قانونی هرگونه خسارت وارد شده به کاربران دیگر و یا سنیت بر عهده فرد خاطی است.

هر کاربر تنها حق داشتن یک حساب کاربری در سنیت دارد و با توجه به اینکه کد ملی و شماره تلفن همراه افراد یکتا و غیرقابل تکرار است، سامانه از عضویت افرادی که قبلا با کد ملی یا شماره تلفن همراه خود ثبت نام کرده اند جلوگیری خواهد کرد.

در صورتیکه مشخص شود فردی با استفاده از شماره تلفن همراه یا کد ملی شخص دیگری اقدام به افتتاح حساب در سنیت کرده است، حساب کاربری وی مسدود و هرگونه خسارت وارد شده به سنیت و یا دیگر اعضا به عهده شخص متخلف خواهد بود.

 

 

خرید و فروش در سنیت:

پس از مذاکرات مابین خریدار و فروشنده از طریق بخش پیامها در سنیت و رسیدن به توافق بر سر قیمت فروشنده، مبلغ معامله را از طریق ایجاد فاکتور و ارسال لینک پرداخت به استحضار خریدار رسانده میشود و خریدار مبلغ مورد توافق را به حساب سنیت واریز می کند. واریز مبلغ از طریق سامانه به اطلاع فروشنده می رسد. فروشنده در این مرحله وظیفه دارد کالا را از طریق سیستمهای حمل و نقل پیش بینی شده در سامانه که در فاکتور به ثبت رسیده است، برای خریدار ارسال کند.

پس از تحویل کالا به شرکت حمل و نقل مورد نظر، بایستی در صورت تحویل کالا به  شرکتهای باربری شماره بارنامه و در صورت تحویل به شرکتهای پست یا تیپاکس شماره رهگیری کالا در سنیت جهت اطلاع خریدار و سنیت وارد و ثبت گردد.  شرکت حمل و نقل پس از تحویل کالا به خریدار، دکمه تحویل کالا را در پنل خود تائید مینماید. پس از تایید تحویل کالا به خریدار توسط خریدار (و در موارد لزوم از طریق سیستمهای پیش بینی شده در سنیت بنا به تشخیص و صلاحدید سنیت)، مبلغ معامله به حساب اعتباری فروشنده در سنیت واریز می گردد.

تبصره: مبلغ معامله صورت گرفته تا 72 ساعت کاری پس از تایید تحویل گرفتن کالا توسط خریدار و پس از درخواست فروشنده از قسمت "درخواستهای واریز" به حساب فروشنده حواله خواهد شد.

تبصره: مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

تبصره: زمانی تحویل بار به شرکت حمل و نقل پذیرفته می شود که شماره بارنامه یا شماره رهگیری در سامانه سنیت وارد شده باشد.

تبصره: فروشنده موظف است تا 72 ساعت پس از واریز مبلغ معامله توسط خریدار نسبت به ارسال کالا اقدام نماید، در غیر این صورت با انقضای این زمان معامله کان لم یکن تلقی گشته و مبلغ واریزی توسط خریدار به حساب خریدار عودت می گردد. در ضمن در صورت ارسال کالا پس از این زمان سنیت هیچ مسولیتی نداشته و مسولیت کلیه خسارتهای وارده به عهده فروشنده می باشد.

تبصره: کلیه تغییرات انجام شده در هر مرحله از معامله مانند ارسال فاکتور، ارسال کالا و ... از طریق پیامک یا ایمیل معرفی شده در مرحله ثبت نام به اطلاع هر دو طرف معامله خواهد رسید. 

تبصره: ارسال کالا در سنیت بایستی از طریق باربری های مجاز و نیز شرکت پست جمهوری  اسلامی ایران و شرکت تیپاکس صورت گیرد.

تبصره: کلیه پرداختهای انجام شده خارج از سنیت و نیزارسال کالا خارج از سیستمهای معرفی شده ممنوع بوده و سنیت هیچ مسولیتی در قبال خسارتهای وارد شده ندارد.

تبصره: در هنگام معامله طرفین باید روش ارسال کالا را انتخاب و بر سر آن توافق داشته باشند، در غیر این صورت عرف و تشخیص سنیت مرجع داوری می باشد.

تبصره: هزینه ارسال کالا از طریق باربری به صورت پس کرایه بوده و به عهده خریدار می باشد که به هنگام تحویل گرفتن کالا بایستی به شرکت باربری پرداخت نماید.

تبصره: هزینه ارسال کالا از طریق پست و تیپاکس به صورت پیش کرایه بوده و به عهده فروشنده می باشد که به هنگام تحویل کالا به شرکت پست یا تیپاکس بایستی پرداخت نماید.

تبصره: درصورتی که خریدار از دریافت کالا (به غیر از دلایل قابل قبول مانند مغایرت در کیفیت و یا کمیت مورد توافق) سرباز زند، هزینه حمل کالا و عودت کالا به عهده خریدار خواهد بود.

تبصره: مسولیت خسارتهای وارد شده به کالا حین حمل و نقل و قبل از تحویل به خریدار، برعهده شرکت حمل و نقل و فروشنده بوده و سنیت و خریدار هیچ مسولیتی ندارند.

هشدار: فروش تجهیزات و وسایل پزشکی غیرخانگی، بایستی تنها به بیمارستانها، درمانگاهها و پزشکان صورت گیرد و فروش این کالاها به غیر، ممنوع میباشد.

هشدار: فروش کالاهای آرایشی-بهداشتی تا زمان اخذ مجوز از وزارت بهداشت ممنوع میباشد.

هشدار: فروش لوح فشرده و رسانه های دیجیتال تا زمان اخذ پروانه از وزارت ارشاد ممنوع میباشد.

 

سیستم تضمین پرداخت سنیت:

جهت اطمینان فروشنده مبنی بر دریافت مبلغ معامله از خریدار و نیز جهت اطمینان خریدار مبنی بر دریافت کالا از فروشنده، سیستم تضمین پرداخت سنیت فراهم گردیده است. در این سیستم مبلغ معامله از طریق درگاه های بانکی موجود در سنیت، به حساب سنیت واریز می گردد. پس از تحویل کالا به خریدار، مبلغ معامله (پس از کسر کارمزد سنیت) به حساب اعتباری فروشنده منتقل می گردد. به این ترتیب هر دو طرف معامله از انجام تعهدات توسط طرف مقابل اطمینان پیدا خواهند کرد.

کلیه توافقات مربوط به جزییات معامله بایستی در بخش پیامهای سنیت انجام بگیرد و نیز کلیه مشخصات کالا در بخش مشخصات کالای مورد نظر در فروشگاه ثبت شده باشد. همچنین تصاویر و توضیحات کالای مورد نظر نباید گمراه کننده بوده و خریدار را به اشتباه بیندازد.

در صورتی که مشخص گردد کالای مورد معامله پس از تحویل به خریدار دارای مغایرت کمی و یا کیفی با کالای مورد معامله میباشد، در آن صورت خریدار بایستی در عرض 12 ساعت نسبت به ثبت شکایت از طریق بخش تیکتهای پنل کاربری خود در سنیت اقدام نماید. پس از رسیدگی به شکایت در صورت اثبات حق خریدار، مبلغ معامله به حساب وی عودت خواهد شد.

مرجع داوری میان طرفین معامله و نیز تشخیص مغایرت کمی و یا کیفی در کالای ارسال شده سنیت می باشد و طرفین حکم صادره از طرف سنیت را می پذیرند، در غیر این صورت سنیت هیچ مسولیتی نداشته و مسولیت کلیه خسارتها به هر یک از طرفین و یا سنیت به عهده خریدار و فروشنده می باشد.

خریدار در صورت صدور حکم به نفع  وی بایستی نسبت به عودت کالای مورد اختلاف تا 72 ساعت اقدام نماید، در غیر این صورت مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز خواهد شد. همچنین در موارد مغایرت تایید شده هزینه ارسال و عودت کالا به عهده فروشنده خواهد بود.

اگر تا 2 روز پس از تائید تحویل کالا به خریدار توسط پنل حمل کننده کالا، تائیدیه دریافت کالا توسط خریدار ارسال نگردد، سنیت مبلغ معامله را به حساب اعتباری فروشنده منتقل خواهد کرد و خریدار حق هیچگونه ادعای بعدی را ندارد.

در صورتی که ارسال کالا از طریق شرکتهای پست جمهوری اسلامی ایران و یا شرکت تیپاکس صورت گرفته باشد مرجع تایید تحویل کالا به خریدار، استعلام کد رهگیری مرسوله از سایت شرکتهای پست یا تیپاکس می باشد.

فسخ معامله: فسخ معامله تنها با رضایت طرفین و قبل از ارسال کالا توسط فروشنده امکان پذیر است . در صورت ارسال کالا فسخ معامله تنها در صورتی امکان دارد که خریدار هزینه های تحمیل شده در طی پروسه ارسال از جمله هزینه های ارسال و عودت کالا را پرداخت نماید.

 

دریافتها و پرداختها:

کلیه پرداختها از طرف سنیت به حساب فروشندگان یا خریداران از طریق شماره شبا معرفی شده توسط اعضا به هنگام ثبت نام در سنیت صورت خواهد گرفت، لذا به هنگام ورود اطلاعات شماره شبا دقت لازم مبذول گردد.

سنیت هیچگونه مسولیتی در مورد ورود اشتباه اطلاعات مالی در پروفایل اعضا ندارد.

شماره شبای حساب معرفی شده بایستی متعلق به عضو مربوطه بوده و به نام وی در بانک افتتاح شده باشد. در صورت عدم تطابق میان نام عضو و نام صاحب حساب مبلغ به حساب کاربر مورد نظر واریز نخواهد شد و مسولیت تاخیر در پرداختها به عهده کاربر مورد نظر می باشد.

در شرایط قوه قهریه و نیز بروز مشکلات بانکی یا محدودیت های حوالجات بانکی که منجر به تاخیر در حواله جات بانکی می گردد، سنیت هیچ مسولیتی نخواهد داشت.

در مواردی که به دلیلی مبلغی به طور اشتباه به حساب هر یک از اعضا منتقل گردد، سنیت مجاز است مبلغ مورد نظر را از حساب اعتباری شخص در نزد سنیت کسر نماید و در غیر این صورت شخص مورد نظر متعهد است مبلغ مورد نظر را به حساب سامانه عودت دهد.

 

کارمزد سنیت:

کارمزد سنیت معادل 0.5 % از کل مبلغ معامله می باشد، به عبارتی به ازای هر یک میلیون تومان معامله فقط و فقط پنج هزار تومان(5000 تومان) میباشد.

کارمزد مورد نظر از مبلغ معامله کسر و مابقی به حساب اعتباری فروشنده منتقل می گردد.

کارمزد سنیت به عهده فروشنده می باشد.

در صورت فسخ معامله کارمزدی دریافت نخواهد شد.

کلیه حقوق دولتی و غیردولتی مانند مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و ... که بر معاملات انجام شده بین خریدار و فروشنده متصور است، بر عهده طرفین معامله بوده و سنیت هیچ مسولیتی در قبال آنها ندارد.

 

کالاهای ممنوعه برای ارایه در فروشگاه:

کلیه کالاهایی که به هر دلیلی با قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرع مقدس اسلام و یا مقررات داخلی سنیت مغایرت داشته باشد، امکان معامله در سنیت را ندارند.

حساب عضویت اعضایی که اقدام به خرید و فروش کالاهای ممنوعه نموده باشند، بنا به تشخیص و صلاحدید سنیت تعلیق و یا به طور کامل مسدود خواهد شد و این افراد حق هیچگونه اعتراض و شکایتی در این مورد ندارند.

در صورت معامله کالاهای ممنوعه، مسولیت قانونی و شرعی آن بر عهده طرفین معامله بوده و سنیت هیچ مسولیتی ندارد.

فهرست اقلام ممنوع عبارتند از :

تجهیزات ماهواره  مانند دیش ماهواره، کارت ماهواره، LNB و ...

فیلتر شکن مانند  ساکس،Tunnle ،VPN  و ...

داروهای غیرمجاز

تجهیزات نظامی مانند گاز اشک آور، گازهای بیهوشی، انواع شوکر و ...

لوازم و تجهیزات پزشکی و جنسی غیرمجاز

تجهیزات جاسوسی  مانند دستگاه شنود سیم کارتی، میکروفن سیم کارتی، ساعتهای دوربین دار و ...

اقلام مستهجن مانند فیلمهای مستهجن، فیلم آموزش رقص و ...

کلیه اقداماتی که در سایت internet.ir به عنوان فهرست مصاديق محتوای مجرمانه شناخته شده اند

کالاهای قاچاق و غیر قانونی و غیرمجاز

کالاهای دست دوم که به اطلاع خریدار نرسیده باشد و در مشخصات کالایی وارد نشده باشد.

هشدار: فروش تجهیزات و وسایل پزشکی غیرخانگی، بایستی تنها به بیمارستانها، درمانگاهها و پزشکان صورت گیرد و فروش این کالاها به غیر، ممنوع میباشد.

هشدار: فروش کالاهای آرایشی-بهداشتی تا زمان اخذ مجوز از وزارت بهداشت ممنوع میباشد.

هشدار: فروش لوح فشرده و رسانه های دیجیتال تا زمان اخذ پروانه از وزارت ارشاد ممنوع میباشد.

 

 شرایط قوه قهریه:

کلیه قوانین و مقررات مندرج در سنیت در شرایط عادی قابل اجرا می باشد و در شرایط خاص و فورس ماژور قابل اجرا نمی باشند. 

 

 حریم خصوصی:

ما در سنیت تمام تلاش خود را جهت حفاظت از اطلاعات کاربران به کار خواهیم بست. کلیه اطلاعات کاربران در سنیت محفوظ می باشد و در اختیارهیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف به انجام این کار باشد.

سنیت این حق را برای خود قایل است تا برای ارتباط با مشتریان، بهینه‌سازی محتوای سامانه و بازاریابی از برخی اطلاعات کاربران استفاده کند و برای اطلاع‌رسانی رویدادها و اخبار و خدمات جدید، برای اعضا ایمیل یا پیامک ارسال نماید.

 

کلیه حقوق مربوط به سایت cenit.ir و لوگو و طرحهای استفاده شده در آن متعلق به شرکت سونای تجهیز سبز آذربایجان بوده و هرگونه استفاده از آنها بدون مجوز کتبی پیگرد قانونی دارد.